Wojtek Bieroński

Lubię spożywać kulturę. Kolekcjonuję słuchawki. Jestem fanem storytellingu.

W przeciwieństwie do bloga Outland, na którym opowiadam o światach wirtualnych nie tylko graczom, "Manę czy herbatę?" stworzyłem, by pisać o grach z punktu widzenia nerda. Nie przedstawiam i nie recenzuję żadnej gry. Blog adresuję do tych, którzy już ją znają. Celem rozkmina na tematy małe i duże. Nieważne i przełomowe.

Piszę dosyć rzadko. Nie śpieszę się z recką na dzień premiery. Wolę napisać "when it's ready". Leniwie jak przy porannej herbacie. Blogiem w takim "przedpołudniowym" klimacie jest właśnie "Mana czy herbata?".

Kto powinien rządzić gamedevem? Humaniści czy „ścisłowcy”?

Poniżej znajdziecie link do dyskusji, którą na Facebooku wywołał artykuł na Gamezilli o studiowaniu gier. Spontanicznie rozwinęła się wtedy mała debata między mną, a Marcinem Drewsem i chyba obaj byliśmy w niezłej formie, bo wyglądało to tak fajnie, że powstała z tego wersja deluxe, którą opublikowała właśnie Gamezilla.

Ogólnie powiem krótko: jeśli macie przeczytac tylko niektóre wpisy na tym blogu, sięgnijcie po ten. Dyskusja została bardzo pozytywnie odebrana przez tych, którzy…. hmmm… przebrnęli przez tyle tekstu.

Artykuł tutaj.

Share this Story